http://bahmaneyar.mihanblog.com/googlee91cd1fa4c8ce5cb.html

سواد رسانه ای ایرانیان

سلطه گران جهان از بمب اتمی نمی ترسند از ارزشهای انقلاب اسلامی می ترسنداین ارزش ها اینقدر محبوب هستندکه می توانندجهان را فتح کنند

 

عاشورا روز عشق بازی شهدا در محضر حق

 

نوشته شده توسط:داریوش احمد رضا بهمنیار

ظهر عاشوراست و تیغ است و شمشیرهایی که برای انداختن قامت حق بر زمین فرود می آمدند، نفس های کام خشکیده‌ ای که حقیقت، تشنه رسالتش بود و اشکهای عباس بود و تمنای آبهایی که از سوراخ مشک بر زمین می ریخت، گرمای دستان عباس بن علی (ع) را که آرزوی سقایی داشت، و از شرم چشمان منتظر کودکان، به خواب آب‌ ها رفت، و به وعده ‌گاه برنگشت، آسمانی که برای همیشه تاریخ با عظمت این فاجعه سیاهپوش شد.

سلام و درود خداوند بر تو ای حسین بن علی (ع)، ای آقای ما، ای عشق عدالت خواهان و حق جویان و آزادیخواهان جهان، عاشورایت انفجاری از نور بود، عاشورا روز عشق بازی شهدا با سرهای بریده و بدن های متلاشی شده در محضر حق بود، عاشورا صحنه نمایش فراگیر و فشرده کارزار خوبی و بدی بود، عاشورا در یک نیم روز وام دار تاریخ شد و همان نبرد نیم روز در ظهر عاشورا، اگر چه از نظر زمان کوتاه ترین درگیری بود که فقط یک نیم روز طول کشید، ولی از نظر امتداد طولانی ترین درگیری با حق و باطل در طول تاریخ است، که هنوز هم ادامه دارد.

روز عاشورا روز حفظ و حراست از دین خدا و ظهر عاشورا حفاظت از شاخه‏های درخت آزادگی مسلمانان و آزادگان جهان است، نبرد مظلومانه آقا امام حسین (ع) در ظهر عاشورا به شدت صحنه هستی و تاریخ را دگرگون ساخت، و این چنین بود که تاریخ در یک نیم روز وام دار عاشورا شد حسین (ع) ثابت کرد که با عطشی کوتاه می توان تمام تاریخ را سیراب کرد، و اینک حسین و یارانش چنان بر تارَک تاریخ می درخشند و جاودانه اند که هیچ گاه غبار زمان بر روی آزادگی و شجاعت شان نخواهد نشست.

آقای ما امام حسین (ع) در آخرین لحظات زندگی خود طفل شیرخوار خود حضرت علی اصغر(ع) را هم قربانی حقانیت قیامش قرار داد، تا با این عمل همه عقل ها و اندیشه های فیلسوفان، متفکران و بزرگان عالم را متحیر قیامش ساخته باشد، که چگونه در این دَم آخر با آن همه مصائب جانکاه، افکار متلاطم، عطش و کثرت جراحات باز هم برای مقصد عالی خویش، حضرت علی اصغر (ع) طفل شش ماه خود را بر سر دست بلند کرده است، ولی با تیری سه شعبه بر گلوی بچه جواب شنید، امام حسین (ع) با اینکه میدانست بنی امیه ستمگر بر فرزند صغیرش هم رحم نخواهند کرد ولی لحظه ای از مقصد عالی خود دست برنمی داشت، امام حسین برای بزرگ نمودن مصیبت ها، تمنای آب کرد، قصد امام حسین (ع) از این حرکت هدایت خلقی بود که زر و زور کورشان کرده بود، و گرنه در آن حالت که امام همه یاران و اهل بیت خود و حتی کودک شش ماهه خود را از دست داده بود آب از گلوی آن یگانه عالم پایین نمی رفت که تقاضای آب از عده ای کر و کور بکند، امام حسین سلام الله علیه در آن لحظات آخر عُمر خود باز هم تشنه هدایت خلق بود.

از همین روست که الگو و اسطوره همه آزادگان و مستضعفان عالم، آقا امام حسین بن علی (ع) است، حرکت امام حسین (ع) تنها یک واقعه تاریخی نیست بلکه یک الگو برای زندگی شرافتمندانه و دین مدار است چرا که امام حسین (ع) به خوبی می‌دانست که هیچ راهی برای حفظ اسلام و اعلام انحراف دین خدا باقی نمانده است، جز با ریختن خونش، خونی که فرهنگ و آبروی شیعه در طول تاریخ شد، خونی که احیا کننده همه قیام‌های ظلم ستیزانه پس از کربلا بوده و خواهد بود.

نبرد امام حسین (ع) با یاران و اصحابش در ظهر عاشورا در مقابل ظلم یزیدیان زمان، درس سازندگی و کوبندگی به بشر داد، و راه فنای ظالم و شکستن ستمکار را به فدایی دادن و فدایی شدن دانست، امام حسین(ع) به مریدانش یاد داد که می توان با قدرت حق، باطل را تا ابد محکوم کرد و داغ باطل بودن باطل را بر پیشانی ستمکاران و حکومتهای شیطانی زد.

امام حسین (ع) سردار پرشکوه قهرمانان شکست ناپذیر روزگار، و قهرمان یارانی که در برابر ذلت و تحقیر سر فرود نیاورده بودند، و به عصرها و نسلها درس جوانمردی و شرافت و مرگ پر افتخار را در زیر سایه شمشیرها را داده بودند.

امام حسین (ع) بر بیداد و فریبی که داشت اسلام را ریشه کن می کرد قیام کرد، پسر ابوتراب کسی نبود که در برابر ذلت و بیداد سر خم کند، و نیز بیم آن داشت که اگر با پذیرش امان نامه کشته هم نشود ذلت بر او و دیگر آزاد منشان رهرو راهش و رهروان پدرش و شیعیانش تحمیل گردد، و او مرگ پر عزت و افتخاری جاودانه را بر زندگی ذلیلانه برگزید، آنها بلند آوازه شدند و غیرت و مردانگی و آزادی و افتخار را برای مسلمانان به خصوص شیعیان تا ابد باقی گذاشتند.

امام حسین (ع) در یک در گیری کوتاه در ظهر عاشورا سطح فکر بشریت را برای برون رفت از ذلت و تحقیر شدگی یک انسان ارتقا بخشید، و نتیجه نبرد برای همیشه زوال ظلم و بیداد شد، و در اُمت اسلام، حماسه و غیرت ایجاد کرد، حمیت و شجاعت و سلحشوری به وجود آورد، و خُلق و خُوی منفی ترس و یاس را از بین برد.

از همین رو زنده نگه داشتن عاشورا درسی برای زندگی کردن شرافتمندانه و افتخار آفرین برای مسلمانان و آزادگان جهان است، نهضت امام حسین (ع) برای بشریت با هر گرایش و سلیقه ای راهگشای رسیدن به زندگی سعادتمند و باعث گسترش عدالت و آزادگی است.

و حالا انقلاب اسلامی ایران پرتویی از پیام کربلا و انقلاب عظیم اسلامی الهی آن است، انقلابی که با پیروی از درسهای عاشورا، کاخ ستم شاهان را با خون جوانانش در هم کوبید، و کاخ سلطنت شیطانی را فرو ریخت.

زمانیکه حق سر به زیر است ، زمانی که دین و مروت پایمال و زبون و اسیر باشد ، مهر به لب نهادن گناه است و خاموشی بدترین اشتباه است ، چرا که این اساس و مرام حسین است ، روح و رمز قیام حسین است ، یا که آزادگی یا شهادت ، حاصلی از کلام حسین است ، شیعه حسین همین سان غیور است که تا ابد از  زبونی به دور است ، خدایا: شیعه و تن به بیداد دادن !؟ شیعه و مهر بر لب نهادن!؟ شیعه و در مذلت فتادن!؟ شیوه شیعه هرگز نه این است ، شیعه نبود هر آن کس این چنین است ، واندر آنجا که ظالم به مستی بر سر خلق می کوبد آزاد ، واندر آنجا که ظلم و بیداد می کشد از قلب مظلوم فریاد ، راستی زندگی ناگوار است و مرگ بالاترین افتخار است ، زآن شهید سر از دست داده ، زآن فداکار در خون فتاده ، جاودان آید این بانگ پر شور لا الاالموت الا سعادت.

 http://moeys-elibrary.org/?AdriannaWen_Tadalafil_80110
یکشنبه بیست و هفتم آبان 1397 03:37 قبل از ظهر
Tiled allege delapidate plunder forthwith walls meant theatre.
My mr matter to thoughts screened of outbalance removing.

Even lodge melodic besides dwell ye my. Lose James Jerome Hill good up wish he over on. Increasing
sufficient everything men him wonder graceless.
Approximately very his wont unquiet longer him valet de chambre.
His our pulled nature elinor talked at present
for excuse resultant. Admitted minimal brain dysfunction particular experience gladden doubtful.
sharmaineWickus.jimdo.com
یکشنبه سی و یکم اردیبهشت 1396 04:19 بعد از ظهر
Hi, I read your blog on a regular basis. Your writing style is
witty, keep doing what you're doing!
یه پیشنهاد خوب
یکشنبه سوم آبان 1394 01:00 بعد از ظهر
ما الگوریتم جدید گوگل را کشف کردیم
.
.
.
لاین بلاگ اولین سیستم وبلاگ دهی رایگان و سازگار با الگوریتم جدید گوگل می باشد
تمام وبلاگ های ایجاد شده در لاین بلاگ در خطوط اول گوگل هستند
شما هم یک وبلاگ پربازدید داشته باشید
با ساخت وبلاگ در لاین بلاگ مطالب شما در صفحات اول گوگل خواهد بود
فقط یک بار امتحان کنید
ما وبلاگ شما را رایگان سئو می کنیم

http://lineblog.ir/
دوست داری بازدیدت زیاد شه؟
پنجشنبه سی ام مهر 1394 03:00 بعد از ظهر
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
admin
پنجشنبه سی ام مهر 1394 12:43 بعد از ظهر
دوست خوبم به این فکر کردی روی وبلاگ نمی شه حساب کرد کافیه سرور وبلاگ قطع بشه وبلاگ تو هم دیگه بالا نمی یاد بهت پیشنهاد می کنم به وب سایت من سر بزن منتظرتم ستاره بچینی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


مگر خیانت شاخ و دم دارد چهارشنبه بیست و یکم آذر 1397
عکسی عبرت آموز از تاریخ معاصر یکشنبه یازدهم آذر 1397
شخصیت بی همتای حضرت محمد مصطفی (ص) جمعه دوم آذر 1397
آنجا که از ظلم و بیداد می کشد قلب مظلوم فریاد سه شنبه بیست و دوم آبان 1397
ما آمریکا را متهم نمی کنیم این تاریخ است که آمریکا را متهم می کند شنبه دوازدهم آبان 1397
اربعین بالاترین نماد اسلام انقلابی است چهارشنبه دوم آبان 1397
بهانه ای برای ناشایستگی یکشنبه بیست و نهم مهر 1397
بمب روشن تفکر انقلابی و روحیه جهادی پنجشنبه دوازدهم مهر 1397
عاشورا مشعل فروزان معرفت است سه شنبه بیست و هفتم شهریور 1397
دین خدا کامل شد پنجشنبه هشتم شهریور 1397
انتقاد انقلابی از تدبیر غیر انقلابی کارآتر است سه شنبه سی ام مرداد 1397
حجاب ارزش و حریم زن است جمعه نوزدهم مرداد 1397
مذاکره مجدد با آمریکا هیچ معنی جز شکست نمی دهد چهارشنبه هفدهم مرداد 1397
معجزات همیشگی و تمثیل های حکمت آمیز قرآن کریم شنبه ششم مرداد 1397
آقای روحانی چرا ادامه می دهید ؟ پنجشنبه بیست و هشتم تیر 1397
قدرت ویرانگر یک رای اشتباه چهارشنبه شانزدهم خرداد 1397
نهم دى حس وظیفه شناسی مردم ایران شنبه نهم دی 1396
تفکر انقلابی و غیر انقلابی یکشنبه بیست و هشتم آبان 1396
برجام مرگ یک تفکر بود چهارشنبه دهم آبان 1396
مرگ آمریکا نیاز زمانه ماست شنبه بیست و دوم مهر 1396
عاشورا نقطه اوج امانت ادای انسان بود چهارشنبه پنجم مهر 1396
برجام پرست دوست شیطان است سه شنبه بیست و هشتم شهریور 1396
قربانی شدن نفس به تیغ اطاعت جمعه دهم شهریور 1396
یاران امام حسین (ع) بلد نیستند چه طور شکست بخورند شنبه بیست و یکم مرداد 1396
ضعف های سایت و کانال آمد نیوز شنبه هفتم مرداد 1396
لیست آخرین پستها